Välkommen till Vänsterpartiet!
Välkommen till Vänsterpartiet!
Stöd Fristadsfonden
För flyktingars rätt till asyl
Vårt ungdomsförbund
Vårt ungdomsförbund

Aktivitet i veckan

Under den senaste veckan har vi varit aktiva på flera olika håll. I lördags deltog Anna och Pia på Norsborgsdagen där Norsborgsborna fick möjlighet att gå på loppis, äta god mat och träffa kommunens och kommundelens olika föreningar. I såväl onsdags som torsdags deltog vi även på Demokrativeckan för elever i vuxenutbildning, där partierna och SFI- och komvuxelever fick en chans att träffa varandra i Xenters fina lokaler. Slutligen avslutade vi torsdagen med att sätta upp affischer i Norsborg, Fittja, Vretarna, Tuna, Storvreten och Tumba. Övriga kommundelar kommer att få besök inom kort i vår kampanj för fler hyresrätter.

Information om kommande aktiviteter hittar du i vårt kalendarium! Välkommen!

Pia Carlson närvarade på Norsborgsdagen i lördags.

Pia Carlson närvarade på Norsborgsdagen i lördags.

Sinan Celepli (V), deltog under demokrativeckan.

Sinan Celepli (V), deltog under demokrativeckan.

20160929_181004

Björn Pettersson sätter upp affischer i Norsborg.

Kommentera

Twitter
Facebook
Arkiv