Uncategorized

Nu kör vi så det ryker!

Valrörelsen och dess efterdyningar har gjort att hemsidan här har legat lite i träda. Men idag återupptar vi aktiviteten på hemsidan och också i verkliga livet. Under valrörelsen har det droppat in ett stort antal nya medlemmar till föreningen. Dessa vill vi ska känna sig mycket väl omhändertagna och välkomna.

Idag är det dags för det första medlemsmötet efter valrörelsen. Vi ska diskutera valresultatet och hur vi går vidare nu. Vi kommer också att prata om hur nomineringsprocessen, inför de kommunala uppdrag som ska fördelas, kommer att gå till. Det bjuds på kaffe och fika! Hjärtligt välkomna!

MEDLEMSMÖTE

Måndagen den 4 oktober kl 18.30 i partilokalen, Tingsvägen 17, Alby

På dagordningen:

• Valutvärdering: Vem vann, vem förlorade och varför?

• Vad gör vi nu? Planering för ytterligare fyra rödgröna år i Botkyrka och för maktskifte i riksdag och landsting 2014

Välkomna!

/Styrelsen

Kopiera länk