Uncategorized

Vi var där …

Vänsterpartiet i Botkyrka tillsammans med Nixon och Red Planet deltog med bokbord på den internationella bokmässan i Hallunda folket hus under tre dagar 5-7 maj. Det var fokus på litteraturförmedling, översättning, minoritetsspråk, mångspråkighet och pedagogik. Programmet bestod av seminarier, berättelser, bokbord med förlagspresentationer, teatersupé, cirkus, skratt, nyinvigning av Hallunda bibliotek och mycket mer.

Vänsterpartiet i Botkyrka tillsammans med Nixon och Red Planet deltog med bokbord på den internationella bokmässan i Hallunda folket hus under tre dagar 5-7 maj. Det var fokus på litteraturförmedling, översättning, minoritetsspråk, mångspråkighet och pedagogik. Programmet bestod av seminarier, berättelser, bokbord med förlagspresentationer, teatersupé, cirkus, skratt, nyinvigning av Hallunda bibliotek och mycket mer.

Kopiera länk