Uncategorized

Träffa Jonas Sjöstedt i Fittja den 9 maj

Den 9 maj kommer Jonas Sjöstedt på besök i Botkyrka. Vi ordnar ett offentligt möte på Mångkulturellt Centrum i Fittja kl. 18.00. Alla är välkomna att komma och träffa Jonas och vara med och diskutera vänsterns politik för framtidens Sverige. Hur vill Vänsterpartiet skapa jämställdhet? Hur ser vår politik för full sysselsättning ut? Hur löser vi klimatkrisen och hur kan vi engagera fler för förändring?

Alla intresserade är välkomna! Lokalerna är tillgängliga. Ingen föranmälan krävs.

Har du frågor? Kontakta oss på [email protected] eller 08-530 614 88

______________________________________

Hjälp oss gärna att sprida information om evenemanget! Här finns en affisch att ladda ner som PDF. Använd gärna bilden här intill på din hemsida eller blogg, och sprid gärna facebook-eventet till dina vänner och bekanta. 

Kopiera länk