• Hem
  • Vill du veta me...
sida

Vill du veta mer?

Mer information om Vänsterpartiets politik på riksnivå och vår valrörelse finns på partiets hemsida, www.vansterpartiet.se. För information om vår politik på regional nivå och i regionen besök Vänsterpartiet Storstockholms och regionvänsterns hemsidor via storstockholm.vansterpartiet.se (partidistriktet) respektive sll.vansterpartiet.se (Vänsterpartiet i Region Stockholm). Vänsterpartiet Botkyrkas hemsida har adressen botkyrka.vansterpartiet.se. Du kan också skriva till Vänsterpartiet Botkyrka på mejladressen [email protected] eller på postadressen Vänsterpartiet Botkyrka, Botkyrka kommun, 147 85 Tumba. Där hittar du också kontaktuppgifter till gruppledare (Mats Einarsson) och politiska sekreterare (Fredrik Andersson-Tay och Kerstin Amelin)

Mer information om hur valet går till finns på Valmyndighetens hemsida, www.val.se och på Botkyrka kommuns hemsida, www.botkyrka.se. Du kan också vända dig till något av kommunens medborgarkontor.

Kopiera länk