artikel

Välkommen till Vänsterpartiet Botkyrka!

bild (7)Vi är en växande partiförening med 100 medlemmar, som tillsammans arbetar för en välfärd utan vinstintressen och för ett samhälle som präglas av solidaritet och omtanke istället för girighet. För att det ska bli verklighet krävs det att vi är många som hjälps åt att göra verklighet av visionen.

Vi är en växande partiförening med 100 medlemmar, som tillsammans arbetar för en välfärd utan vinstintressen och för ett samhälle som präglas av solidaritet och omtanke istället för girighet. För att det ska bli verklighet krävs det att vi är många som hjälps åt att göra verklighet av visionen.

Varje medlem gör skillnad och alla som delar våra värderingar är välkomna.

Här kan du läsa mer om medlemskap i Vänsterpartiet, här hittar du information om vår politik för Botkyrka och här finns ett formulär där du kan fylla i medlemsansökan. 

Välkommen till Vänsterpartiet Botkyrka!

Kopiera länk