artikel

Träffa Stina Dabrowski i Tumba

dabrowskiStina Dabrowski har som journalist lyckats få världens mäktigaste kvinnor och män att ställa upp på intervjuer. Hur kunde en ”vanlig” svensk kvinna få världens elefanter att hoppa? På Tumbascenen den 15 december berättar Stina om hur det gick till, vilka smällar hon har fått och vad hon lärt sig om hur man bäst kommunicerar med människor. Välkomna!

Stina Dabrowski har som journalist lyckats få världens mäktigaste kvinnor och män att ställa upp på intervjuer. Hur kunde en ”vanlig” svensk kvinna få världens elefanter att hoppa? På Tumbascenen den 15 december berättar Stina om hur det gick till, vilka smällar hon har fått och vad hon lärt sig om hur man bäst kommunicerar med människor. Välkomna!

Fritt inträde. Anmäl dig till [email protected] om du vill vara säker på att få plats.

Tid och plats: Tumbascenen, 15 december, kl. 18.00

Arrangörer: ABF Botkyrka-Salem, Vänsterpartiet Botkyrka, LO Botkyrka-Salem, S i Botkyrka, Hyresgästföreningen Botkyrka-Salem

Kopiera länk